Promocje
Nanokoloidy metali – profilaktyczna ochrona i wspomaganie kuracji powikłań cukrzycy 0
Nanokoloidy metali – profilaktyczna ochrona i wspomaganie kuracji powikłań cukrzycy?

Nanokoloidy metali – profilaktyczna ochrona i wspomaganie kuracji powikłań cukrzycy?

Właściwości koloidów nanometali, a w szczególności srebra, znane są od setek lat. Ze względu na dobroczynne działanie na organizm ludzki, współczecześnie także cieszą się rosnąca popularnością. Ich antybakteryjne i przeciwgrzybicze działanie znajduje zastosowanie w przypadku wielu schorzeń (choć często jest to leczenie „alternatywne”). Czy w takim razie mogą znaleźć zastosowanie w dolegliwościach związanych z cukrzycą? Czy działanie srebra, złota oraz miedzi może wspomóc diabetyków w staraniach o zdrowie?

Cukrzyca jako choroba niejednolita i wieloczynnikowa wymaga od chorego szczególnego postępowania. Tylko systematyczna i wielokierunkowa dbałość o organizm diabetyka może przynieść wymierne skutki, a niestety komplikacje zdrowotne będące konsekwencją niewłaściwie prowadzonej cukrzycy mogą być wielorakie.

czytaj całość »
Wszawica, jak zapobiegać wszawicy, wszy w szkole i przedszkolu 1
Wszawica

Wszy

Jak nazwa wskazuje, przyczyną powstawania choroby zwanej wszawicą jest wesz głowowa. Pasożyt żyje tylko na owłosionych częściach ludzkiej głowy i żywi się wyssaną z niej krwią. To owady, których wielkość najczęściej nie przekracza 2–3 milimetrów, a ich larwy, zwane też gnidami, swoim wyglądem przypominają malutką główkę szpilki.

Niestety, bardzo trudno jest je usunąć ze skóry głowy, ponieważ mocno są do niej przyczepione. W dodatku dorosła samica wszy jest w stanie w ciągu 3 tygodni złożyć nawet 160 jaj, co znacznie utrudnia leczenie. Wystarczy tylko 10 dni, aby ze złożonego jajeczka wylęgła się gnida. W niedługim czasie rozwija się ona w dorosłego pasożyta, którego ugryzienie powoduje powstanie na skórze piekącego zgrubienia.

 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl