Producenci
Promocje
Nanokoloidy metali – profilaktyczna ochrona i wspomaganie kuracji powikłań cukrzycy 0
Nanokoloidy metali – profilaktyczna ochrona i wspomaganie kuracji powikłań cukrzycy?

Nanokoloidy metali – profilaktyczna ochrona i wspomaganie kuracji powikłań cukrzycy?

Właściwości koloidów nanometali, a w szczególności srebra, znane są od setek lat. Ze względu na dobroczynne działanie na organizm ludzki, współczecześnie także cieszą się rosnąca popularnością. Ich antybakteryjne i przeciwgrzybicze działanie znajduje zastosowanie w przypadku wielu schorzeń (choć często jest to leczenie „alternatywne”). Czy w takim razie mogą znaleźć zastosowanie w dolegliwościach związanych z cukrzycą? Czy działanie srebra, złota oraz miedzi może wspomóc diabetyków w staraniach o zdrowie?

Cukrzyca jako choroba niejednolita i wieloczynnikowa wymaga od chorego szczególnego postępowania. Tylko systematyczna i wielokierunkowa dbałość o organizm diabetyka może przynieść wymierne skutki, a niestety komplikacje zdrowotne będące konsekwencją niewłaściwie prowadzonej cukrzycy mogą być wielorakie.

Nanokoloidy a powikłania cukrzycy

Jednym z najpowszechniejszych problemów cukrzyków jest ryzyko degradacji układu naczyniowo- żylnego, czyli angiopatia. Skutkuje ona uszkodzeniem i niewydolnością naczyń włosowatych oraz kwionośnych (mikro – i makroangiopatia), co bezpośrednio przekłada się na zachorowalność na niedokrwienną chorobę serca, zawały czy udary.

Zaburzenia w funkcjonowaniu układu krwionośnego przekładają się wprost na układ nerwowy, powodując neuropatię. A wypadkowa dysfunkcji tych dwóch układów staje się przyczyną natężonego powstawania uciążliwych otarć, ran, w tym cząsto bardzo trudno się gojących, których skutkiem jest np. stopa cukrzycowa.

Splot uszkodzeń narządów wewnętrznych wpływa dodatkowo na obniżoną odporność organizmu, co przejawia się wymienioną wyżej podatnością do powstawania defektów skórnych oraz infekcji, z którymi organizm dużo trudniej sobie radzi.

Wachlarz dolegliwości i powikłań, które dotykają cukrzyków jest tak duży, że naturalną jest potrzeba wzmożonej ochrony i utrzymanie dobrej kondycji organizmu. Jaką zatem rolę w tym dążeniu moga odegrać nanokoloidy metali?

Nanokoloidy - ochrona i regeneracja

Dostępne aktualnie badania wskazują, że nanocząstki złota (szczególnie cząstki aXonnite®) wykazują intensywne działanie ochronne i regenerujące na skórę. Nanozłoto znacznie przyśpiesza gojenie się wszelkiego rodzaju ran, owrzodzeń czy odleżyn, które są częstymi powikłaniami cukrzycowymi. Złoto wspomaga utrzymanie właściwego nawilżenia oraz elastyczność skóry, co jest szczególnie ważne dla cukrzyków, których skóra często jest przesuszona, łuszcząca, wrażliwa na podrażnienia. W badaniach nanozłota aXonnite®, przeprowadzonych na SGGW, wykazano również działanie ochronne i wzmacniające naczynia krwionośne.

Złoto odbudowuje i wzmacnia ściany naczyń krwionośnych przez to poprawia ukrwienie całego organizmu.  Profilaktyczne stosowanie złota może zatem ograniczyć osłabianie naczyń krwionośnych i pomóc w utrzymaniu dobrej kondycji skóry.

Badania oraz opracowania naukowe donoszą, że dobroczynne działanie w cukrzycy przejawia także nanosrebro. Wykazuje ono przede wszystkim silne działanie antybakteryjne i kojące, zarówno na skórę jak i na błony śluzowe. Stosowanie srebra może być wysoce skuteczne, szczególnie w przypadku leczenia ran czy odleżyn. Tworzy ono tarczę ochronną przed patogenami, ułatwiając gojonie i chroniąc, często otwarte rany, przed infekacjami. Te cechy srebra istotnie ukierunkowuje na skuteczne stosowanie go w przypadku leczenia stopy cukrzycowej.

Przykład zastosowania srebra na stopę cukrzycową:

     

Zbiory firmy Nano-Tech Polska udostępnione przez osoby korzystające z produktów firmy

Skutecznym antidotum na owrzodzenia, objawy łuszczycy czy podatność na infekcje grzybicze będzie stosowanie zarówno nanosrebra i nanomiedzi. Takie połączenie znajdzie zastosowanie zarówno w przypadku profilaltycznej ochrony jak i kuracjach na skórze i błonach śluzowych, np. w obrębie jamy ustnej narażonej u cukrzyków na powstawanie grzybic, aft na policzkach, czy podniebieniu.

Podsumowując:

Właściwości nanocząstek (np. aXonnite®)

Srebro działa:

  • antybakteryjnie,
  • łagodząco,
  • pielęgnacyjnie

https://familycosmetic.pl/NANOBIOTIC

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl